Personal


Anbäcken, Owe
T f rektor
Tel: +46 (0)19-30 77 53
Epost: owe.anbacken@efk.se






Andersson, Greger
Lärare i Gamla testamentet och forskningsmetodik
Tel: +46 (0)19-30 77 64
Epost: greger.andersson@efk.se





Bergdahl, Josef
Lärare i kyrkohistoria
Tel: +46 (0)19-30 77 60
E-post: josef.bergdahl@efk.se





Bjärnhall, Per
Bibliotekare
Tel: +46 (0)19-30 77 69
E-post: per.bjarnhall@efk.se





Boström, Lennart
Lärare i Gamla Testamentet och hebreiska, distansansvarig
Tel: +46 (0)19-30 77 63
E-post: lennart.bostrom@efk.se





Brolin, Maria
Informationsansvarig
Tel: +46 (0)19-30 77 75
E-post: maria.brolin@efk.se





Collin, Kerstin
Receptionist, sekreterare
Tel: +46 (0)19-30 77 50
E-post: kerstin.collin@efk.se





Ekström, Bertil
Ledare Missionsinstitutet
Tel: +46 (0)19-30 77 57
E-post: bertil.ekstrom@efk.se





Eriksson, Ida
Handläggare/administratör Missionsinstitutet
Tel: +46 (0)19-30 77 54
E-post: ida.eriksson@efk.se





Granath, Anny
Administrativ sekreterare
Tel: +46 (0)19-30 77 51
E-post: anny.granath@efk.se





Stefan GreenGreen, Stefan
Lärare i Gamla testamentet
Tel: +46 (0)730-391659
E-post: stefan.green@efk.se





Hallenius, Mikael
Lärare i Kyrka och missionsstudier
Tel: +46 (0)19-30 77 70, +46 (0)760-26 55 84
E-post: mikael.hallenius@efk.se





Holmefur, Niklas
Tjänstledig för doktorandstudier
E-post: niklas.holmefur@efk.se





Högberg, Åsa
Vik. lärare/samordnare på PROMIS på Missionsinstitutet
Tel: +46 (0)19-30 77 57
E-post: asa.hogberg@efk.se




Ingelsten, Bert
Biträdande rektor
Tel: +46 (0)19-30 77 52
E-post: bert.ingelsten@efk.se





Janzon, Göran
Lärare i missionsvetenskap och kyrkohistoria
Tel: +46 (0)19-30 77 66
E-post: goran.janzon@efk.se





Johansson, Lars
Lärare i filosofi och religionsvetenskap, ledare för Forum för tro, kultur och samhälle
Tel: +46 (0)19-30 77 56
E-post: lars.johansson@efk.se





Karlsson, Maria
Lärare/samordnare PROMIS
Tel: +46 (0)19-30 77 57
E-post: maria.johansson@efk.se





Lindé, Fredrik
Studievägledare ÖTH
Tel: +46 (0)19 - 30 77 61
E-post: fredrik.linde@efk.se





Molin, Åsa
Lärare Församlingsledarakademin
E-post: asa.molin@efk.se





Nilsson, Bengt
Vaktmästare
Tel: +46 (0)19-30 77 50
bengt.nilsson@efk.se





Sahlberg, Göran
Lärare i religionspsykologi
Tel: +46 (0)19-30 77 58
E-post: goran.sahlberg@efk.se





Spjuth, Roland
Lärare i systematisk teologi
Tel +46 (0)19- 30 77 59
E-post: roland.spjuth@efk.se





Tellbe, Mikael
Lärare i Nya Testamentet
Tel: +46 (0)19-30 77 62
E-post: mikael.tellbe@efk.se





Wahlund, Patrik
Lärare i Nya Testamentet
Tel: +46 (0)19-30 77 64
E-post: patrik.wahlund@efk.se




Wasserman, Tommy
Utbildningsledare Örebro Teologiska Högskola, lärare i Nya testamentet, Erasmus koordinator
Tel: +46 (0)19 - 30 77 71
E-post: tommy.wasserman@efk.se




Wärlegård, Hanna
Tjänstledig
Tel: +46 (0)19 - 30 77 61
E-post: hanna.warlegard@efk.se


 

 

Sidan granskad/uppdaterad 18 augusti 2014